Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku

Kompleksowo zajmujemy się profesjonalną wymianą instalacji elektrycznej w mieszkaniach w bloku z wielkiej płyty z lat 70/80-tych. Kompleksowo to znaczy, że świadczymy wszystkie potrzebne usługi do wymiany instalacji elektrycznej, jak m.in.: wykonanie bruzd, montaż przewodów i puszek, montaż i okablowanie rozdzielnicy, wsparcie formalne dotyczące wniosków (Tauron/Spółdzielnia), tworzenie pełnej dokumentacji wraz z odbiorem instalacji elektrycznej w Twoim mieszkaniu w bloku.

Zapoznaj się ze szczegółami naszej usługi wymiany instalacji elektrycznej w bloku i przekonaj się, że stawianie na jakość się opłaca!

Wymiana instalacji elektrycznej w bloku z wielkiej płyty
Wymiana instalacji elektrycznej w bloku z wielkiej płyty

Nasza misja

W naszej działalności zależy nam na osiągnięciu jak największej satysfakcji u naszych klientów. Podczas wymiany instalacji elektrycznej w bloku, wkładamy całą swoją wiedzę i nabyte umiejętności w należyte i solidne wykonanie nowej instalacji. Przyświeca nam idea, która mówi, że nie tylko nasi klienci powinni być zadowoleni z efektów, ale my również mamy być dumni z wykonawstwa – to dla nas najlepsza reklama!

Wymieniając instalację elektryczną w bloku, tchniemy nowe życie w betonowe mury, które od dekad mogły nie doświadczyć remontu. Stawiamy przy tym na jakość i profesjonalizm, ponieważ profesjonalnie wykonana instalacja elektryczna powinna działać przez co najmniej kolejne 20 lat bez ingerencji. Nasze instalacje elektryczne budujemy na lata, dlatego podczas pracy nad nową instalacją elektryczną w bloku, wymieniamy wyłącznie całą instalację elektryczną na nową, aby uniknąć niespodzianek w niedalekiej przyszłości.

Jak wyróżniamy się na tle konkurencji?

W odróżnieniu od większości elektryków zajmujących się wymianą instalacji elektrycznej w mieszkaniach w bloku, należycie wywiązujemy się z powierzonego nam zadania, pracując zgodnie z obecnymi normami i przepisami. Podajemy realistyczne terminy, nie żądamy zapłaty z góry, bazujemy na materiałach wysokiej jakości, w szczególności, jeśli chodzi o przewody (NKT). Ponadto cechujemy się wysoką kulturą osobistą.

W przypadku każdej wymiany elektryki w mieszkaniu w bloku, podpisujemy z naszymi klientami (właścicielami mieszkania) umowę, która w jasny sposób definiuje obowiązki stron oraz termin zakończenia prac. Nasi klienci zyskują tym samym poczucie bezpieczeństwa i spokojną głowę, że wywiążemy się z wymiany elektryki w powierzonym mieszkaniu, a z własnego doświadczenia wiemy, że najwięcej wpadek (generujących niemałe koszty) podczas wymiany instalacji elektrycznej w bloku, zaliczają klienci decydujący się na taniego wykonawcę. Po takim wyborze należy się spodziewać wszystkiego: wadliwego wykonania instalacji elektrycznej w bloku, terminów przesuwających się o kilka tygodni, a nawet ucieczki elektryka z budowy. Te historie są nam znane, ponieważ zajmujemy się również sprawdzaniem instalacji elektrycznej po takich fachowcach.

Nasze realizacje wymiany instalacji elektrycznej w bloku

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z naszych realizacji wymiany instalacji elektrycznej w mieszkaniach w bloku z wielkiej płyty.

Realizacja wymiany instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku
Realizacja wymiany instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku
Realizacja wymiany instalacji elektrycznej w bloku
Realizacja wymiany instalacji elektrycznej w bloku

Jaka jest Twoja potrzeba

Podłożem wymiany instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku jest zawsze konkretna potrzeba. Jesteśmy otwarci, aby Cię wysłuchać i doradzić optymalne rozwiązania w oparciu o nasze doświadczenia. Pomagamy rozeznać co i jak w takich zagadnieniach, jak np. rozkład instalacji elektrycznej, różne rozwiązania i formalności związane z przeprowadzeniem remontu instalacji elektrycznej w bloku.

Nasza usługa wymiany instalacji elektrycznej w bloku

Cały proces tworzenia nowej instalacji elektrycznej w bloku można podzielić na co najmniej trzy etapy. Pierwszym etapem prac jest wymiana instalacji elektrycznej. Drugi etap obejmuje montaż gniazdek i łączników. Trzeci etap to odbiór nowej instalacji elektrycznej wraz z sporządzaniem koniecznej dokumentacji.

Poniżej przedstawiamy krótko naszą ofertę dotyczącą wymiany instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku (pierwszy etap).

Omówienie Twojej koncepcji i wycena

Najważniejsza dla nas jest Twoja koncepcja – jest ona głównym punktem odniesienia w drodze do tworzenia nowej instalacji elektrycznej. Na początku współpracy omawiamy razem z Tobą Twoją koncepcję na nową instalację elektryczną w mieszkaniu. Najlepszym miejscem do omawiania takich szczegółów jest oczywiście Twoje mieszkanie, dlatego spotykamy się już na miejscu. Takie spotkanie trwa z reguły od 1 do 1,5 godziny. Za nasz dojazd i czas naliczamy 200 zł. Kiedy decydujesz się na współpracę, ta kwota zostanie odliczona od ceny końcowej wymiany instalacji elektrycznej.

Dopełnienie formalności (Tauron, spółdzielnia, etc.)

Przed rozpoczęciem właściwych prac związanych z wymianą instalacji elektrycznej w bloku z wielkiej płyty, należy dopełnić kilka formalności. W każdym przypadku należy powiadomić spółdzielnię mieszkaniową o zamiarze wymiany instalacji elektrycznej w mieszkaniu, zwłaszcza wtedy, kiedy zostaną wykonane prace na częściach wspólnych (np. wymiana WLZ w bloku).

Podstawą każdego remontu instalacji elektrycznej w bloku jest dostęp do prądu w mieszkaniu. W przypadku braku zamontowanego licznika, kolejną formalnością do załatwienia będzie zawarcie umowy z Tauronem. Od nas będziesz potrzebować tzw. druk OST (oświadczenie o stanie technicznym instalacji elektrycznej). W tym celu sprawdzamy obecną instalację w Twoim mieszkaniu pod kątem możliwości przyłączania jej do sieci energetycznej.

Na tym etapie warto rozważyć możliwość zmiany instalacji z 1-fazowej na 3-fazową. Wiąże się to ze zwiększeniem mocy przyłączeniowej i ze zmianą licznika na 3-fazowy w bloku. Możliwość podłączenia 3 fazy w bloku jest kwestią, którą należy ustalić zarówno ze spółdzielnią, jak i z zakładem energetycznym, czyli Tauronem. Chętnie doradzimy w tym zakresie.

Wykonywanie bruzd pod przewody

Wykonywanie bruzd pod przewody w mieszkaniu w bloku, należy do najbardziej czasochłonnej części całego procesu wymiany instalacji elektrycznej w bloku. Z naszych statystyk wynika, że wykonywanie bruzd zajmuje od 60% do 75% czasu względem wszystkich robót na pierwszym etapie tworzenia nowej instalacji elektrycznej. Jest to zarazem jeden z głównych czynników kosztów wymiany instalacji elektrycznej w bloku, gdyż nakład czasowy i zużycie sprzętu są znaczne.

Wymiana WLZ w bloku

Aby przyszła instalacja elektryczna w mieszkaniu mogła funkcjonować bez szwanku, wymiana WLZ w bloku może się okazać konieczna. Na szczęście niektóre spółdzielnie mieszkaniowe już sukcesywnie przystąpiły do wymiany WLZ w lokalach spółdzielczych, doprowadzając nowe przewody od liczników do mieszkań. Wymiana WLZ do lokalu własnościowego należy jednak do obowiązku właściciela. Konieczność wymiany wewnętrznej linii zasilającej (WLZ) można ustalić na pierwszym spotkaniu w Twoim mieszkaniu.

Osadzanie puszek pod gniazdka i włączniki

Według wspólnie ustalonego projektu instalacji elektrycznej mieszkania, rozlokujemy puszki podtynkowe pod montaż przyszłych gniazd i łączników. Puszki zostaną zakończone pokrywami sygnalizacyjnymi, które ułatwią przyszłe prace tynkarsko-malarskie. Należy pamiętać, że ze względu na różne grubości ścian w blokach, nie zawsze istnieje możliwość użycia głębokich puszek podtynkowych, co może ograniczać nas w niektórych rozwiązaniach.

Montaż przewodów elektrycznych

Wykonujemy montaż przewodów elektrycznych w Twoim mieszkaniu w bloku. Zwracamy uwagę na estetykę i poprawne wykonanie tego kroku wymiany instalacji elektrycznej. Zachowanie estetyki i trzymanie się norm podczas montażu przewodów na ścianach i sufitach, umożliwia nam również łatwiejsze odnalezienie tras przewodów po wykończeniu mieszkania. W celu ich umocowania, używamy uchwytów szybkiego montażu, które rozlokowujemy w regularnych odstępach. Jednym z najbardziej istotnych czynników w tym kroku jest zachowanie promieni zgięcia przewodów oraz odpowiednia głębokość przewodu. Po wykończeniu ścian i sufitów, minimalna głębokość przewodów pod tynkiem powinna wynieść 5 mm.

Montaż instalacji multimedialnej (Internet, głośniki, etc.)

Kiedy zdecydowałeś się na rozlokowanie punktów multimedialnych w Twoim mieszkaniu w bloku, wykonamy montaż odpowiednich przewodów równolegle z montażem przewodów elektrycznych. Korzystanie z takiego rozwiązania umożliwia wygodne użytkowanie mieszkania i przyczynia się do ogólnego podwyższenia estetyki, gdyż przewody głośnikowe lub internetowe nie przechodzą luzem po pokoju.

Montaż i okablowanie rozdzielnicy elektrycznej i multimedialnej

Jednym z ostatnich kroków wymiany instalacji elektrycznej w bloku jest spięcie wszystkich przewodów do serca instalacji, czyli do rozdzielnicy elektrycznej mieszkania. Kiedy zdecydowałeś się na instalację multimedialną, otrzymujesz również osobną rozdzielnicę telekomunikacyjną.

Przykładamy dużą wagę do estetyki wykonania okablowania rozdzielnicy mieszkaniowej, aby przewody były poprowadzone w przejrzysty sposób, co ułatwia ewentualną adaptację w przyszłości. Oznakowujemy również rozdzielnicę mieszkaniową, aby od razu było wiadomo, jaki wyłącznik do czego służy.

Testy rezystancji izolacji przed zatynkowaniem

Ostatnim krokiem przed zakończeniem wymiany instalacji elektrycznej (pierwszy etap) są testy na przewodach. W tym celu przeprowadzamy pomiary rezystancji izolacji nowej instalacji elektrycznej. Służy to wykryciu ewentualnych uszkodzeń izolacji przewodów przed ich zatynkowaniem.

Nasz pakiet korzyści

 • emoji_transportation

  Szybka wycena

 • build

  Fachowe wykonanie

 • order_approve

  Wsparcie formalne (Tauron/Spółdzielnia)

 • vital_signs

  Odbiór instalacji w cenie

 • verified

  2 lata gwarancji na połączenia

 • add_task

  Pełna dokumentacja


Minimalny koszt usługi
12 400 zł
robocizna (brutto)
mieszkanie 35m2

Nasza gwarancja jakości i bezpieczeństwa

Dla nas satysfakcja klienta jest najważniejsza, dlatego udzielamy 2 lata gwarancji na wszystkie nowe połączenia w instalacji elektrycznej. Ten zapis zawarliśmy również w naszej umowie wykonania wymiany instalacji elektrycznej.

Współpracując z nami, możesz być pewny jakości wykonania oraz bezpieczeństwa Twojej nowej instalacji elektrycznej. Zobowiązaliśmy się jako firma do tego, aby wykonać naszą pracę zgodnie ze sztuką instalatorską i jesteśmy przekonani, że nasze instalacje elektryczne w blokach przetrwają kolejne 20 lat!

Taka inwestycja w mieszkaniu liczącym 35 m2 wynosi zaledwie 750 zł rocznie w przeliczeniu na 20 lat!

Kalkulator wymiany instalacji elektrycznej

Skorzystaj z naszego kalkulatora i poznaj szacunkowy koszt wymiany instalacji elektrycznej w Twoim mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty.

Podaj poniższe dane i poznaj szacunkowy koszt usługi

 • Metraż mieszkania*:

podaj całkowity metraż Twojego mieszkania w m2.

*pole wymagane

 • Liczba pomieszczeń*:

podaj liczbę wszystkich pomieszczeń włącznie z kuchnią, łazienką i przedpokojem.

*pole wymagane

 • Piętro*:

podaj na jakim piętrze znajduje się Twoje mieszkanie (parter = 0).

*pole wymagane

 • Winda:

zaznać to pole jeśli w budynku dostępna jest winda.

 • Wymiana WLZ:

jeśli wymiana instalacji obejmuje również WLZ, to zaznać to pole.

 • Ilość faz (stan obecny):

jeśli wymiana instalacji obejmuje również WLZ, to zaznać to pole.

 • Ilość faz (docelowo):

jeśli wymiana instalacji obejmuje również WLZ, to zaznać to pole.

 • Obwód pod klimatyzację:

zaznać jeśli planujesz założenie klimatyzacji.

 • Zabezpieczenie mebli:

jeśli w mieszkaniu znajdują się meble, które podczas wymiany instalacji mają być zabezpieczone, to podaj jej liczbę w szt. (Poza kuchnią)

 • Zabezpieczenie podłogi:

jeśli w mieszkaniu znajdują się podłogi, które podczas wymiany instalacji mają być zabezpieczone, to podaj ich łączny metraż w m2.

 • Zabezpieczenie kuchni:

jeśli w mieszkaniu znajduje się kuchnia, która podczas wymiany instalacji ma być zabezpieczona, to zaznać to pole.

 • Lokal będzie zamieszkiwany:

jeśli podczas remontu mieszkanie będzie zamieszkiwane (domownicy obecni) zaznać to pole.

Zasady współpracy

WYCENA

Dostarcz nam dostępne informacje i umów się z nami na spotkanie w Twoim mieszkaniu w celu omówienia szczegółów wymiany instalacji elektrycznej.

FORMALNOŚCI

Przed rozpoczęciem prac omówimy z Tobą wszystkie formalności. Wesprzemy Cię z wnioskami do Taurona i w komunikacji ze spółdzielnią.

START

Zabieramy się za wymianę instalacji elektrycznej w Twoim mieszkaniu. Realizacja nastąpi w wyznaczonym wcześniej terminie.

ODBIÓR

Przeprowadzimy odbiór nowej instalacji elektrycznej w Twoim mieszkaniu i przygotujemy wniosek do Taurona.

ROZLICZENIE

Rozliczamy się na jasnych zasadach. Po rozliczeniu otrzymujesz protokoły odbioru instalacji, a Twoja instalacja zostanie zgłoszona do Taurona.

Kontakt

Kontakt Ralf Skrzypczak

inż. Ralf Skrzypczak

Częste pytania (FAQ)

arrow_forward_ios Ile kosztuje wymiana instalacji elektrycznej w bloku?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku zależny jest od wielu czynników, m.in. od zakresu prac, rodzaju ścian oraz mebli, które utrudniają pracę podczas remontu.

Skontaktuj się z nami i zapytaj o koszt wymiany instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku.

arrow_forward_ios Od czego zacząć wymianę instalacji elektrycznej?

Na początku wymiany instalacji elektrycznej w mieszkaniu, potrzebne jest zawsze szczegółowe opracowanie własnej wizji na przyszłe mieszkanie pod kątem instalacji elektrycznej.

W celu ułatwienia zrozumienia całego procesu, stworzyliśmy poradnik, który krok po kroku przeprowadza przez zagadnienie planowania instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku.

arrow_forward_ios Ile trwa wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu?

Czas trwania wymiany instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku zależny jest od faktycznego zakresu prac do wykonania. Realizacja wymiany instalacji trwa zwykle od 1 do 4 tygodni.

arrow_forward_ios Czy można dokonać zmianę licznika na 3 fazowy w bloku?

Większość mieszkań w bloku posiada teoretycznie dostęp do 3 faz. Wystarczy wymienić wewnętrzną linie zasilającą (WLZ), dopasować zabezpieczenia przedlicznikowe, wymienić licznik na 3 fazowy i podłączyć się do puszki piętrowej.

Istnieją jednak przyczyny techniczne, które mogą utrudnić doprowadzenie 3 faz do mieszkania, m.in. brak dostępności na danym piętrze ze względu na stare piony elektryczne. Wtedy należy się skonsultować ze spółdzielnią mieszkaniową.

Decydując się na nasze usługi, klienci mogą liczyć na kompleksowe wsparcie z zakresu doradztwa i komunikacji ze spółdzielnią lub z zakładem energetycznym (Tauron).

Działamy w lokalizacjach

Wymiana instalacji elektrycznej (Wrocław)

Dokonujemy kompleksowej wymiany instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku we Wrocławiu. Posiadamy duże doświadczenie w tym zakresie i jesteśmy zorientowani w warunkach, jakie są w blokach prowadzonych przez różne spółdzielnie mieszkaniowe we Wrocławiu.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku (Wrocław)

Wymiana instalacji elektrycznej (Oława)

Zajmujemy się wymianą instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku w Oławie. Bazujemy na naszym doświadczeniu w wymianie instalacji elektrycznej w bloku, oferując naszym klientom szybką i sprawną wymianę instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku w Oławie.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku (Oława)

Wymiana instalacji elektrycznej (Brzeg)

Wymieniamy instalację elektryczną w mieszkaniu w bloku w Brzegu. Profesjonalnie zajmujemy się tym zagadnieniem i posiadamy duże doświadczenie w wymianie instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku w Brzegu.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku (Brzeg)

Wymiana instalacji elektrycznej (Strzelin)

Przeprowadzamy wymianę instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku w Strzelinie. Z naszej bazy w Strzelinie szybko możemy zareagować na Twoje potrzeby i przeprowadzić wymianę instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty w krótkim czasie.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku (Strzelin)

Wymiana instalacji elektrycznej (Ząbkowice Śląskie)

Oferujemy usługi wymiany instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku w Ząbkowicach Śląskich. Posiadamy duże doświadczenie w tego rodzaju usługach i jesteśmy w stanie szybko i sprawnie dokonać wymiany instalacji elektrycznej w Twoim mieszkaniu w bloku w Ząbkowicach Śląskich.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku (Ząbkowice Śląskie)

Wymiana instalacji elektrycznej (Dzierżoniów)

Specjalizujemy się w wymianie instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku w Dzierżoniowie. Profesjonalnie zajmujemy się Twoim mieszkaniem w bloku z wielkiej płyty i wymienimy instalacje elektryczną.

Wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu w bloku (Dzierżoniów)